VEKİLİN MEMLEKETİNE DOKTOR ATAMA TORPİLİ...

Sağlık Bakanlığı’nın Afyonkarahisar’a 15 uzman ve 120 pratisyen hekim ataması ilk anda sevinçle karşılanırken, özellikle uzman doktorların ilçelere dağılımı vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı. Atamalarda 15 uzman doktordan 7 tanesinin Dinar ilçesine atanması vekilin memleketine doktor atama torpili olarak algılandı.

10:27:50 | 2020-08-27

Sağlık Bakanlığı’nın Afyonkarahisar’a 15 uzman ve 120 pratisyen hekim ataması ilk anda sevinçle karşılanırken, özellikle uzman doktorların ilçelere dağılımı vatandaşlar tarafından tepki ile karşılandı. Milletvekili Ali Özkaya’nın memleketi olan Dinar’a Afyonkarahisar’a atanan 15 uzmandan 7 sinin verilmesi üzerine vatandaşlar: ”Dinar dışında yaşayan vatandaşlar insan değilmi? Isparta şehir hastanesi burnunun dibinde olan Dinar’a bu kadar uzman atanırken İlimizin en büyük ilçesi Sandıklı ve diğer ilçeler mağdur edilmiştir. Bu adaletsizliğe dur diyecek kimse yok mu?” şeklinde tepki gösterdiler.

İŞTE ATANAN DOKTOR LİSTESİ

Atamalarla ilgili kısa bir açıklama yapan Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen ise: ”Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın tensipleri ile kısa süre sonra Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize hizmet verecek olan 15 uzman hekim ve 120 pratisyen hekimin ataması ilan edildi. Aziz milletimize hayırlı olsun.” dedi.
ETİKET :   DİNAR AFYONKARAHİSARIN AYRICALIKLI İLÇESİ...

Tümü