TOPTAŞ: SORUNLAR GİDERİLMELİ

Afyonkarahisar Sandıklı İlçesinde etkili olan dolu yağışı Koçhisar ve Kaplıca bölgelerinde tarım arazilerine zarar verdi. Ziraat Odası Başkanı Toptaş, üreticilere desteklerin acilen artırılması gerektiğini açıkladı.

19:29:01 | 2021-06-19

Önceki gün Sandıklı'da saat 16.00 sıralarında başlayan sağanak ve dolu yaklaşık 3 saat etkili oldu. Koçhisar ve Kaplıca bölgelerinde daha şiddetli etkisini gösteren dolu nedeniyle patates, arpa ve buğday ekili tarlalar ile sebze bahçeleri zarar gördü. Bölgede incelemelerde bulunan Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, kuraklıktan sonra meydana gelen dolu yağışının üretime darbe vurduğunu belirterek, yetkililerin destekleri daha da artırmaları gerektiğini söyledi.

           Sandıklı Ziraat  Odası Başkanı Fatma Toptaş, "Bu sene kuraklıktan sonra ürünlerimize bir de dolu vurdu. Bu seneki gibi daha kötü bir yıl geçirmedik. Allah çiftçilerimizin yardımcısı olsun. Koronavirüs bir taraftan, kuraklık bir taraftan, dolu bir taraftan; çiftçiler çaresiz. Bugün çiftçiler harmandan kalktı çünkü ovada bir şey kalmadı. Zaten kuraklıktan kurumuştu. Şimdi de dolu vurdu. Çiftçiliği ayağa kaldırmamız için devletin acilen üreticilerimize destek olması lazım. Çiftçilerimizin elektrik faturalarının ve vergilerinin sıfırlanması lazım. Ürün garantisi verilmesi gerektiğini ifade etti."
ETİKET :  

Tümü