KAHRAMAN: SESİMİ YÜKSELTİYORUM...

Eski Gazeteci, gazete bilgi işlem bölümünde çalışmış mesai arkadaşım Dilek Karaman kendi sosyal profil sayfasından kadına yönelik dair yapmış olduğu paylaşım şu şekilde,Biz önce insanız! tüm kadınlar adına sesimi yükseltiyor ve ben de sizi davet ediyorum

15:44:18 | 2020-07-29

Eski Gazeteci, gazete bilgi işlem bölümünde çalışmış mesai arkadışım Dilek Kahraman kendi sosyal profil sayfasından kadına yönelik dair muhteşem tespiti şu şekilde, "Eşi ölmüş bir dul kadın olabilirim, hiç evlenmemiş de olabilirim, evlenip boşanmış olabilirim. Bir anne olabilirim ya da olmamayı tercih edebilirim.
Mini etek giyebilirim ya da türban takabilirim. Gece dışarı, sabah koşuya, tek başıma tatile çıkabilirim, günlerce evimden adım atmayabilirim. Çalışabilirim ya da ev kadını olabilirim.
Denize bikini ya da tesettürlü mayo ile girebilirim. Herhangi bir dine mensup olabilir ya da hiç bir dine inanmamayı seçebilirim."

YANDAKİ KOMŞU PERDENİ KAPATACAKSIN....
Karaman paylaşımına şu şekilde devam etti. "Sırf keyfim istiyor diye muhteşem yemek yapabilirim ya da canım istemiyor diye hiç yemek pişirmeyebilirim...
Ben eteğimi değiştirmeyeceğim, etek giydim diye aranıyorum sanan öküz sen kafanı değiştireceksin. Evli değilim başımda bir erkek yok diye gece eve geç geldiğimde perdenin arkasından cık cık yaparak beni gözetleyen komşu, sen perdeni kapatacaksın.
Denizde mal gibi bana bakan dallama, ben denize girmekten vazgeçmeyeceğim sen önüne döneceksin.
Artık seninle olmak istemiyorum dediğimde üzerimde hak iddia eden erkek, sen yoluna gideceksin, çocuk doğurmuyorum dediğimde aaa ne demek çocuk yapmam diyen siyasi, sen işine bakacaksın. İnsanlara kadın işi- erkek işi, kadın görevi-erkek görevi,kadın sorumluluğu- erkek sorumluluğu diye rol biçmekten vazgeçmediğimiz sürece bunun sonu gelmeyecek.

Topluma iyi insan olmaktan, kimseye zarar
vermemekten öte bir sorumluluğumuz yok.
Biz önce insanız!
tüm kadınlar adına sesimi yükseltiyor ve ben de sizi davet ediyorum."dedi
ETİKET :   BÜTÜN KADINLAR ADINA SESİMİ YÜKSELTİYORUM

Tümü