(İHA( YARIŞMASI AFYON'DA

TEKNOFEST 22 Kapsamında düzenlenen İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışması, bu yıl Zaferin 100. yılında Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Müjdeyi Vali Çiçek duyurdu.

17:54:18 | 2022-01-12

TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenecek İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışmaları, bu yıl Afyonkarahisar’da yapılacak. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışma ülke çapında büyük önem taşıyor. Yetenekli gençlerin ‘insansız hava araçları’ teknolojileri ile tanışması ve konuyla ilgili araştırma ve çalışmalar yapması hedefiyle düzenlenen ‘İnsansız Hava Araçları Yarışması’ Zaferin 100. Yılında Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışmanın müjdesini sosyal medya hesabından Vali Gökmen Çiçek verdi.

GEÇEN YILKİ YARIŞMA BURSA’DA DÜZENLENMİŞTİ

TEKNOFEST`in en önemli yarışmalarından biri olan İnsansız Hava Araçları Yarışması’na gençler ve vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Ağustos ayı içerisinde yapılması planlanan düzenlenen ‘İnsansız Hava Araçları Yarışması’nın Afyonkarahisar’ın insan kaynağı gelişimine, gençlerin sanayi ve teknoloji süreçlerine katılımına olumlu etki etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Geçen yıl 13-18 Eylül 2021 tarihleri arasında Bursa’da yapılan TEKNOFEST İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışmalarına 140 farklı takım katılmıştı. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), 3 takımla katıldığı ve 13-18 Eylül 2021 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen yarışmadan 2 mansiyon ödülü ile dönmeyi başarmıştı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ), 3 takımla katıldığı ve 13-18 Eylül 2021 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen TEKNOFEST İnsansız Hava Aracı (İHA) Yarışmalarından 2 mansiyon ödülü ile dönmeyi başardı. Toplamda 67 takımın mücadele ettiği yarışmalarda ‘AKUFLYTECH’ takımı ise ilk 10’a girerek, ‘Mansiyon Performans Birincilik Ödülü’nü almaya hak kazandı.
ETİKET :  

Tümü