Başkan Uluçay:Halkımızın yanındayız

Afyonkarahisar Ak Parti İl Başkan Hüseyin Ceylan Uluçay Çizmeleri Giydi, Ekibini Topladı İhsaniye’de Sel Felaketi Yaşanan Bölgeye Gitti.

20:08:10 | 2022-06-19

İhsaniye’de sağanak yağmur dolayısıyla yaşanan sel felaketi, evlere ve tarım alanlarına zarar verdi. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, çizmelerini giydi, teşkilatı toplayıp olay yerine gitti. Yetkililerle son durumu görüşen Uluçay, mağdur vatandaşları da tek tek dinleyerek talepleri ilgili kurum yetkililerine iletti. Uluçay, içme sularında yaşanan sıkıntı dolayısıyla, içme suyu tedariki ve gıda yardımı yapılması için teşkilatlara talimat verdi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, İhsaniye’de yaşanan sel felaketinin haberinin alır almaz çizmeleri giydi, teşkilatını topladı, tam kadro olay yerine gitti. Başkan Uluçay’ın ilk durağı Yaylabağı oldu. Burada il yönetim kurulu üyesi İbrahim Birliktir, İlçe Başkanı Tecelli Könül, Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazi Akgedik ve İGM üyelerinin katılımları ile dere yatağında incelemelerde bulundu. Başkan Uluçay daha sonra Ayazini köyüne geçti. Sel baskını yaşanan alanları gezdi, vatandaşları tek tek dinledi. Bölgede tarihi mağaralarından birinin hemen yanı başındaki çöken evin sahibini dinledi.

“Hükümetimiz olarak biz her zaman milletimizin yanındayız”

Afet bölgesinin yaralarının sarılması için devletin bütün imkanlarının seferber edildiğini dile getiren Başkan Uluçay, “Rabbim inşallah beterinden saklasın. AFAD, İl Özel İdaresi ve belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Ayazini ve Yayalabağı’nda sel felakati yaşandı. İnşallah çalışmalar sonucunda arazide mahsur kalan 9 kişinin kurtarılması için çalışmaları devam ediyor. Hükümetimiz olarak biz her zaman milletimizin yanındayız, sıkıntıya düşen vatandaşlarımız her zaman emrindeyiz. Ne gerekiyorsa yapacağız, yaraların sarılması için bakanlarımız ve Cumhurbaşkanımızla görüşeceğiz. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun” diye konuştu.
ETİKET :  

Tümü