BAŞKAN ŞAHİN: İSCEHİSAR İÇİN İMZALAR ATILDI

Başkan Şahin, “İscehisar’ımızı Termal Turizm Merkezi Haline Getireceğiz” Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile İscehisar Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

16:04:46 | 2021-03-26

İscehisar Belediyesi ile AKÜ Arasında Jeotermal İşbirliği Protokolü İmzalandı
İlçemizde jeotermal alanda yapılacak çalışmalar dolayısıyla Afyon Kocatepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile İscehisar Belediyesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Belediye Başkanı  Ahmet ŞAHİN, İlçemizde Jeotermal alanda yapacağımız çalışmaları bilimsel olarak gerçekleştirmek adına AKÜ ile işbirliği protokolü imzaladık. AKÜ Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Yıldız ve değerli hocalarımızın jeotermal alandaki bilimsel tecrübelerinden faydalanarak 24 Milyon M2'lik yeni sıcak su sahamızda arama, jeolojik etüt, rezistivit etütü, manyetotellurik ölçüm, graite manyetik ölçümü ve radon ölçümü konularında çalışmalar yapacağız.
Afyon Kocatepe Üniversitesi, İscehisar Belediyesi ve Danışman firması AFJET A.Ş. işbirliği ile ilçemizde bulunan yeraltı kaynaklarını gün yüzüne çıkararak İscehisar’ımızı termal turizm merkezi haline getireceğiz. Çalışmalarımız kısa süre içerisinde başlayacak. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Toplantıda Genel Koordinatör Ahmet Yılmaz ile İSJET A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Bakır hazır bulundu.
ETİKET :   İSCEHİSAR BELEDİYESİ

Tümü