BAŞKAN GENÇ: EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE

Millet Partisi Afyonkarahisar il Başkanı Selahattin Genç, 19 Mayıs 1919 Atatürk’ Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklama şu şekilde; Başkanü Genç 19 Mayıs 1919 Samsun'da yakılan Bağımsızlık meşalesini yeniden alevlendirerek, el ele gönül gönüle vererek Muhteşem Türkiye'nin inşaasını gerçekleştirelim"dedi

18:35:46 | 2022-05-21

Millet Partisi Afyonkarahisar il Başkanı Selahattin Genç, 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklama şu şekilde; Başkan Genç 19 Mayıs 1919 Samsun'da yakılan Bağımsızlık meşalesini yeniden alevlendirerek, el ele gönül gönüle vererek Muhteşem Turkiye'nin inşaasını gerçekleştirelim"dedi

Aziz ve Asil Milletim, Değerli Vatandaşlarım. Bu gün 103. yılını kutladığımız 19 Mayıs 1919 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

19 Mayıs, hürriyet ve bağımsızlık mücadelesi veren, Egemen Millet olma sevdalılarının yazdığı destanın adıdır.

Dün olduğu gibi, bu gün de, Emperyalist güçlerin Türkiye üzerindeki oyunları devam etmektedir. Ortadoğuda haritalar yeniden çizilmekte, bunun bir parçası olarak ta ülkemiz üzerindeki vatan bölme faaliyetleri hız kesmeden devam etmektedir. Ekonomik, Sosyal ve Siyasal alandaki Egemenliğimiz tehdit altındadır.

Bütün vatanseverler, her türlü şahsi kaygı ve isteklerimizi bir tarafa bırakalım. Parti, grup, cemaat taassubunu aşalım. Son vatan parçası elimizden gitmeden hakta, ilimde, hikmette, dogruda, adalette, milli degerler ve milli menfaatler etrafında birleşelim.

19 Mayıs 1919 Samsun'da yakılan Bağımsızlık meşalesini yeniden alevlendirerek, el ele gönül gönüle vererek Muhteşem Turkiye'nin inşaasını gerçekleştirelim.

19 Mayıs ın kuvayi milliye ruhu, bugün Yeniden Milli Mücadele ruhu olarak, yeni bir doğuş ve diriliş için devam etmek zorundadır. Bu, Türk Milleti açısından bir zarurettir. Türkiye’yi, Muhteşem Türkiye yapma azminde ve kararında olmak mecburiyetindeyiz.

Tarih Hükmünü verecektir. Bu Asil ve Aziz Millet, kendisi için mücadele eden, Bağımsızlık ve Egemenlik için kanını ve canını feda edenleri unutmadığı gibi, sufli emelleri uğruna ihanet edenleri de asla affetmeyecektir.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, kuvayi milliye kahramanlarımızı, bütün şehitlerimiz ve aziz gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

Yaşasın Muhteşem Türkiye,
Yaşasın hür ve bağımsız Egemen Millet.
Kahrolsun Millet Düşmanları.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun"dedi.
ETİKET :  

Tümü