SPONSOR TÜRKSAT

19:53:17 | 2022-08-23

Cumhurbaşkanlığı himayesinde 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Dünya Motokros (MXGP) Şampiyonası ve Türkiye Motosiklet Festivali’nin iletişim sponsoru bu yıl da Türksat A.Ş. oldu.

Türksat AŞ'nin, Dünya Motokros Şampiyonası ve Türkiye Motosiklet Festivali'ne iletişim desteği vermesine ilişkin imza töreni, Türksat Gölbaşı Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türksat Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, federasyon yetkilileri ile milli sporcular Batuhan Demiryol, Emircan Şenkalaycı ve Irmak Yıldırım katıldı.

Şehrimizi Dünyaya Tanıtıyoruz

4 yıl içinde 5 organizasyonu başarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek: “Valilik ile uyum içinde Afyonkarahisar'ın gelişimi ve tanıtımı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl da Türkiye ve Afyonkarahisar'a yakışır bir uluslararası organizasyonu dünyaya tanıtmanın haklı gururunu yaşayacağız” dedi.

Rekor Kırmış Olacağız

Daha sora söz alan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar şunları söyledi: “Böyle bir organizasyonu gerçekleştirecek olmanın haklı onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Uluslararası organizasyonlarda iletişim gücüyle iletişim kanallarının açık ve yaygın olması, olmazsa olmaz bir şart. Dünyanın en önemli iletişim kanallarından biri de Türksat. Dünya Motokros Şampiyonası'nın Afyonkarahisar için marka değeri oluşturmasında da bu iletişim desteği büyük önem taşıyor. Bu yıl 5'inci kez gerçekleştirilecek organizasyonla bu boyutta uluslararası organizasyonu gerçekleştirme rekorunu da kırmış olacağız."

Türksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok ise konuşmasında dünyada en çok izlenen 10 spor organizasyonundan biri olan Dünya Motokros Şampiyonası'nın Afyonkarahisar'da 4 yıldır başarıyla gerçekleştirilmesi ve kendilerinin de bunun paydaşı olmasının gururunu taşıdıklarını söyledi. Ertok: “Afyonkarahisar ve ülkemizin tanıtımı için çok önemli olan bu organizasyonun dünyaya ulaştırılmasında üzerimize düşen desteği verme konusunda tüm ekip arkadaşlarımız olarak kararlıyız, elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız. Bu tür organizasyonlar ülkemizin dünyada tanınmasını, ne kadar iyi organizasyonlar gerçekleştirdiğimizin daha iyi anlaşılmasını sağlıyor." dedi.

 

 

Hem Ülkemizi hem Şehrimizi Tanıtacağız

Afyonkarahisar’ın bu yıl Büyük Taarruz Zaferi'nin 100'üncü yılını büyük bir coşku ve gururla kutladığını hatırlatan Vali Kübra Güran Yiğitbaşı: “Bu sebeple bu yıl pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Dünya Motokros Şampiyonasının ve festivalin de büyük bir başarıyla tamamlanmasını bekliyoruz. Afyonkarahisar'da Büyük Taarruz coşkusunun yaşandığı bu özel yıl kutlamaları içinde bu etkinliğe el verdikleri için tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin Cumhurbaşkanlığı himayesinde Afyonkarahisar'ımızda gerçekleşmesi çok kıymetli. Sadece şehrimizin değil, ülkemizin çok ciddi tanıtımının yapılmasına vesile olacak. 25 ülkeden 120 yarışmacının katılacağı yarışmalar, Türksat sayesinde 180 ülkede yayımlanacak ve 3 milyarı aşkın izleyici potansiyeline sahip olacak. Bu kadar insana ve ülkeye ulaşan etkinliğin ev sahipliğini yapmak çok büyük mutluluk” diye konuştu.

Tüm Milletimizi Afyonkarahisar’a Bekliyoruz

Afyon Motor Sporları Merkezi'nin en iyi altyapı ve pist ödüllerinin sahibi olduğunu vurgulayan Vali Yiğitbaşı: “Dünya Motokros Şampiyonası, Dünya Gençler Motokros Şampiyonası, Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası ve Avrupa Motokros Şampiyonası'nın final yarışları gerçekleşecek bu yıl. Aynı zamanda 2022 ödül töreni yapılacak. Tüm bu yarışlar Türksat'ın desteğiyle tüm dünyaya ulaşacak. Tüm milletimizi ve dünyadaki motor tutkunlarını Afyonkarahisar'a davet ediyoruz, 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde şehrimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Ertok ve Uçar, Türksat AŞ'nin iletişim desteğine ilişkin protokolü imzaladı.

Bu sırada Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası' nda Afyonkarahisar Belediyesi adına yarışacak milli sporcu Irmak Yıldırım ile bir araya gelen Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, bu yıl Irmak' tan güzel bir derece beklediğini söyleyerek başarılar diledi.
ETİKET :  

Tümü