MÜDÜRLERE TALİMAT

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.Program sonunda mahalle temsilcilerinin görüş ve önerilerini de alan Başkanımız sorunların çözümü konusunda daire müdürlerine talimat verdi.

14:09:37 | 2022-03-05

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ortak akıl ve istişareyle yönettiği şehrimizde Afyonkarahisar Belediyesi’nin çalışmalarını her platformda anlatmaya devam ediyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları teşkilatı ve mahalle temsilcileriyle biraraya geldi. Belediyemizin yatırım ve projelerinde gelinen aşamaları detaylarıyla anlatan Başkanımız talep ve dileklerini alarak istişarede bulundu.

         Toplantıya AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Başkan Yardımcılarımız Süleyman Karakuş ve Murat Öner, Barış Dal ile teşkilat mensupları katıldı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, çalışmalarına verdiği desteklerden dolayı parti teşkilatının kademesinde görev alan tüm mensuplara teşekkür etti.  Başkanımız göreve geldiği ilk günden itibaren özellikle mahallelere yönelik yapılan alt ve üst yapı çalışmaları ile ilgili katılımcılara bilgiler aktararak, sinevizyon eşliğinde sunum yaptı.Şehrimizi el birliği ile yönetmeye devam edeceklerini aktaran Başkanımız Afyonkarahisar’ın her mahallesine eser bırakmak için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

“VAAD ETTİĞİMİZDEN FAZLASINI YAPIYORUZ”

         Afyonkarahisar Belediyesi’nin ne kamuya ne vatandaşa ne SGK’ya ne de maliyeye borcu olmadığını açıklayan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “belki de 81 il belediyesi arasında ilk üç de yer alıyoruz” dedi.Seçimlerden önce vadettiği projelerin yanında farklı yatırımları da hizmete alacaklarını söyleyen Başkanımız şöyle devam etti; “Seçimler sırasında halkımızın karşısına 37 proje ile çıkmıştık. 2019 yılında dünyayı kasıp kavuran ciddi bir ekonomik kriz vardı. Bu süreçte yatırımlarımızdan vazgeçtik mi? Asla vazgeçmedik. Rahmetli Erbakan Hocam her zaman “Kişi inandıktan sonra tekeden süt bile çıkarır” derdi.  Bizler ekip arkadaşlarımızla birlikte bu işin üstesinden geleceğimize inanarak gayret sarf ettik. Allah'a şükrediyorum. 37 projemizin neresinden bakarsanız 26-27 tanesi şu anda birçoğu faaliyete geçti.  Yine bu süreçte hiç projemiz arasında olmayan farklı farklı yatırımları da planlamamız arasına aldık. Bu projelerimizi de önümüzdeki günlerde bitirip hizmete alacağız.

“İSTİŞAREYE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

           İstişare ve ortak akla büyük önem verdiklerini söyleyen Başkanımız şöyle devam etti; “Cenabı Hak bizleri vatandaşlarımıza mahcup etmesin. Göreve geldiğimiz andan itibaren Belediyeyi ortak akılla idare edeceğiz, istişareye önem vereceğiz demiştik. Bugüne kadar her ay mahalle muhtarlarımızla bir araya geliyoruz, fikirlerini alıyoruz. Yine zaman zaman fırsat buldukça İl Başkanımız hemen hemen büyük çoğunlukla Merkez İlçe Başkanımız, fırsat buldukça milletvekillerimizle birlikte her cumayı bir mahallemizde kılmayı adet haline getirdik. Problemleri mahallinde dinleyip mahallinde çözüme kavuşturmaya gayret sarf ediyoruz. Bunda da başarılı olduğumuza eminim çünkü şikayetlerimiz o kadar azaldı ki; “bizim mahallemize hizmet gelmedi” diyecek hiçbir mahallemiz yok Elhamdülillah” dedi.

BELEDİYE’NİN PARASINI ÇAR ÇUR ETMİYORUZ

        Afyonkarahisar Belediyesi’nin parasını çar çur etmediklerini söyleyen Başkanımız sözlerini şöyle tamamladı. “Meclis toplantılarımızı tamamen canlı yayınlıyoruz. Hiç kimseden çekincemiz de yok art niyetimiz de yok. Herkes canlı olarak izliyor alnımız ak, başımız dik Elhamdülillah.  Yaptığımız harcamaları kendi paramız gibi düşünerek harcamaya gayret sarf ediyoruz. Çünkü bu makamlar bize emanet beş yıllığına Afyon halkı bu görevi bize tevdi etti. Kendi paramız olsa belki istediğimiz şekilde har vurup harman savura biliriz ama en ince teferruatına kadar hesaplayıp en makul neyse onu gündeme alarak masraf etmeden, çarçur etmeden halkımıza hizmet olacak döndürmeye çalışıyoruz Yapmış olduğumuz ihalelerle birlikte aşağı yukarı 600 milyonluk bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Borcumuz yok, kasamızda da elhamdülillah paramız var.

“BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ”

          Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz yaptı. Belediye Başkanımızın davetlisi olarak biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Karadeniz Başkanımıza teşekkür etti. Zeybek Başkan’ın toplantıda anlatacağı yatırımların, proje ve kültürel faaliyetlerin güzel bir sunumdan oluştuğuna dikkat çeken Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, tüm teşkilatın ciddi manada bilgileneceğini ifade etti. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ise Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.Program sonunda mahalle temsilcilerinin görüş ve önerilerini de alan Başkanımız sorunların çözümü konusunda daire müdürlerine talimat verdi.
ETİKET :  

Tümü