BİR ARADA ORTAK GÖRÜŞ

Afyonkarahisar Kent Konseyi ikinci Sivil Toplu Kuruluşları (STK) toplantısını dün belediye meclis salonunda gerçekleştirdi.

12:39:31 | 2022-03-02

Afyonkarahisar Kent Konseyi ikinci Sivil Toplu Kuruluşları (STK) toplantısı Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan Başkanlığı’nda gerçekleşirken toplantıya geniş katılım sağlandı. Toplantıya Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yumlu, birim müdürleri, dernek ve vakıf başkanları, kent konseyi yürütme kurulu üyeleri, basın mensupları ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi katıldı.

Zeybek: “Şehrimizi ortak akılla yönetiyoruz”

Afyonkarahisar Kent Konseyi ikinci Sivil Toplu Kuruluşları (STK) toplantısında konuşan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ilimizi ortak akılla yönettiklerinin altını çizdi.

Başkan Zeybek konuşmasında: “Şehrimizin gelişimi adına Kent Konseyi’miz ve STK’ların görüş ve önerileri oldukça önemlidir. Ortak akılla yönettiğimiz Afyonkarahisar’ımız için var gücümüzle gece – gündüz demeden çalışmaya ve istişareye devam edeceğiz. Çalışmalarından dolayı Kent Konseyi Başkanımız Şemseddin Yasan’a ve Kent Konseyi’ne teşekkür ederiz” dedi.

Yasan: “Ortak projeler hazırlamak ve hayata geçirmek için toplanıyoruz”

Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan ise: “Bu kadar yoğun çalışmaları arasında bize zaman ayırarak bize destek veren Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve diğer katılımcılara gönülden teşekkür ederiz. STK toplantılarımızın amacı sık sık STK mensuplarımızı bir araya getirerek birlikte ortak projeler hazırlamak ve hayata geçirebilmek” dedi.

 

 

Başkan Yasan STK’ları bir araya getirmekte amaçları ise şu şekilde sıraladı:

– Faaliyet alanları bir olan dernek ve vakıflar arasında koordinasyonu sağlamak.

– STK’ların çalışmalarına uygulamada yardımcı olmak.

– KENT Konseyi içindeki STK’ların var olan tüzel kişiliğine haiz olan yapıları koruma.

– STK’ların sorun ve problemlerinin çözümlenmesi hususunda birlik ve beraberlik içinde gayret etme.

– STK’ların çalışma düzenini birlikte dizayn ederek, uygulama ve bu kararlara uyma yönünde bir rol üstlenmek.

Yasan: “Toplantımız birlik ve beraberlik açısından çok büyük önem taşımaktadır”

Sivil toplum merkezi oluşturmasının bir gereklilik olduğunu vurgulayan Başkan Yasan: “En önemlisi de STK başkanlarını merkezi idarede ve mahalli idarelerde muhatap alınması. STK’lar sonuçta halk yararına çalışan kuruluşlardır. Bu yüzden STK Lara verilen değer halkımıza değer verilmiş sayılır. İlimizin değerleri olan; Kocatepe, Ulucami, Türbe, Paşa Camii gibi tarihî yerlere geziler düzenlenmesi oldukça önemlidir. Toplantımız kentimizin birlik ve beraberliği açısından çok büyük ve çok önemli bir organizasyon olduğu ortaya çıktı! En başta ilimiz, hemşerilerimiz, Kent Konseyi ve STK’lar için bu toplantımızın hayırlı olmasını dileriz” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda STK mensuplarının görüş ve önerilerine geniş yer verilirken, üçüncü Kent Konseyi STK toplantısının Mayıs ayı içerisinde tekrar yapılması hususunda karar alındı.
ETİKET :  

Tümü