AÇIKLAMA YAPACAĞIM "BIRAKIYORUM"

Afyonkarahisar’da uzun yıllardır Klasik Müzik ve Caz Festivali düzenleyen müzik öğretmeni Hüseyin Başkadem, her festival öncesi uygulamaya koyduğu “Bırakıyorum” açıklamasına bir yenisini daha ekledi.

13:13:47 | 2022-03-14

Afyonkarahisar’da 22 yıldır Klasik Müzik ve Caz Festivali düzenleyen müzik öğretmeni Hüseyin Başkadem, her festival öncesi olduğu gibi, bu yıl da şaşırtmadı ve festivali düzenlemekten vazgeçtiğini açıkladı. Geçen yıllarda “Klasik Müzik ve Caz Festivali’ni Afyon’da vazgeçtim. Batman, Uşak, Aydın, Denizli gibi iller istiyor” diyen, ancak vazgeçme gerekçesini açıklamadan festivalleri düzenlemeye devam eden Hüseyin Başkadem’in son vazgeçişinin nedenini bu sefer açıklaması bekleniyor.

Afyonkarahisar’da uzun yıllardır Klasik Müzik ve Caz Festivali düzenleyen müzik öğretmeni Hüseyin Başkadem, her festival öncesi uygulamaya koyduğu “Bırakıyorum” açıklamasına bir yenisini daha ekledi. “Bırakıyorum ve daha sonra açıklama yapacağım” şeklinde tekrarlanan bu açıklamalara rağmen birçok kurumun verdiği desteklerle 22 yıldır yapılagelen Klasik Müzik ve Caz Festivali’nin toplumla yeterli oranda kaynaşıp kaynaşmadığı sorusu yanıt beklerken, Büyük Zaferin ve Afyon’un kurtuluşun 100. yılında “Sonlandırdım” açıklaması, her fırsatta dile getirilen “Bu festivali Afyon’u sevdiğim için yapıyorum” sözlerinin temelsizliğini de ortaya koyuyor.

BİRÇOK KURUM DESTEK VERİYOR

Afyonkarahisar Belediyesi’nin bu yılki festival için 250 bin lira destek vereceğini Hüseyin Başkadem’e bildirdiği biliniyor. Bir o kadar nakit desteğin her yıl Afyonkarahisar Valiliğinden yapıldığı ise herkesin malumu. Süreç içerisinde Valilik, Belediye, THY, NG Afyon Otel’in yanı sıra çok sayıda kurum, kuruluş ve esnafların desteğini alan festivalin organizatörü Hüseyin Başkadem’in daha önceki yıllarda Yapı Kredi Bankası’ndan büyük destek gördüğü biliniyor. Tüm bunların ardından, her festival öncesi “Bırakırım ha” açıklamalarıyla gündeme gelen Hüseyin Başkadem’in bu yıl ki ‘bırakma gerekçesini’ etraflıca Afyonkarahisar kamuoyuna açıklamasında yarar olduğuna inanıyoruz
ETİKET :  

Tümü